Szlifierki to ostatnimi czasy bardzo popularne narzędzia, znajdziemy je zarówno w przydomowych, jak również w profesjonalnych warsztatach. Każdy właściciel szlifierki wie, jak ważne są odpowiednie akcesoria, a uściślając tarcze do szlifierki. Tarcze mają wpływ zarówno na jakość, jak również na szybkość wykonywanych prac. Dostępne są różne rodzaje wspomnianych tarcz, dziś jednak skupimy się na tarczach diamentowych.

Tarcza diamentowa – co to?

Tarcza diamentowa rodzaj tarczy, która została wykonana jest ze stali wzbogaconej diamentem. Takie tarcze zapewniają doskonałą precyzję cięć i są odporne na różnego typu uszkodzenia. Zakupić możemy tarcze diamentowe o różnej wielkości i przeznaczone do pracy z różnego typu powierzchniami, na przykład tarcze do ceramiki czy betonu.

Warto tutaj również wspomnieć, że większość modeli tarcz diamentowych wyposażona jest  w specjalne otwory, dzięki którym tarcza ma właściwości samochłodzące, a wibracje, kurz i iskry, które obniżają komfort pracy, są minimalizowane.

Tarcza diamentowa – zalety:

  • Szerokie zastosowanie – tarcze diamentowe sprawdzają się podczas pracy z różnego typu materiałami, zarówno kamieniem, jak i betonem, marmurem, piaskowcem czy tworzywami sztucznymi.
  • Tarcze diamentowe sprawdzają się również podczas pracy z materiałami delikatnymi, na przykład z porcelaną.
  • Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku tarcz diamentowych znika problem dotyczący stępienia, tarcze diamentowe mają właściwości samoostrzące.
  • Kolejną zaletą opisywanych tarcz diamentowych jest ponadprzeciętna twardość.
  • Wytrzymałość i odporność – tarcze diamentowe często mają wzmocnione korpusy, co jest gwarancją bardzo długiej żywotności.
  • Niski poziom generowanego hałasu, co zwiększa komfort pracy.

Podsumowanie

Tarcze diamentowe, ze względu na cały szereg zalet są coraz bardziej doceniane. Tego typu tarcz oczywiście nie mogło zabraknąć w ofercie naszej hurtowni. Zapraszamy na zakupy