Kilka słów o kluczach hydraulicznych i monterskich

Mimo postępu technologicznemu w branży budowlanej i montażowej, cały czas podstawowe narzędzia ręczne są bardzo przydatne w codziennej pracy instalatora. Narzędzia ręczne są dobrze przemyślane i służą do odpowiednich celów, możemy znaleźć tutaj między innymi specjalistyczne klucze do rur czy klucze do montażu armatury. Jakie wybrać do codziennej pracy? Podpowiadamy w naszym poradniku.

Lista popularnych kluczy

  • Klucze do rur - standardowy element wyposażenia zarówno hydraulika, jak również montażysty. Ważne, aby przy zakupie zwrócić uwagę na rodzaj regulacji oraz możliwość pracy w zakresie do  1 oraz 1/2 cala.
  • Klucze hydrauliczne - wykorzystywane do montażu armatury oraz regulacji przyłączy w łazience.  Warto, wybrać taki który posiada wiele opcji zarówno dokręcania, odkręcania ale również ściskania i zaginania. Warto, aby był wykonany z dobrej ilości stali, która wytrzyma długi kontakt z wodą.
  • Klucze łańcuchowe - dobrze nadaje się do połączeń skręcanych. Umożliwia pracę w obu kierunkach bez konieczności przekładania. Wykorzystywany w mechanice, montażu oraz prac związanych z rurami
  • Klucze taśmowe - idealnie nada się do odkręcania między innymi rur plastikowych PCV czy rur chromowanych. W porównaniu do innych kluczy jest przydatny w miejscach trudno dostępnych, dzięki czemu szybko i sprawnie możemy wykonać swoją pracę.
  • Klucze sześciokątne - zwany również jako imbus, wykorzystywany do różnych celów, szczególnie do dokręcania trudno dostępnych miejsc o określonej średnicy otworu.
  • Klucze nastawne - przeznaczony do odkręcania i przykręcania między innymi śruby czy nakrętek. Wiele kluczy nastawnych (bioniczne), posiada autoregulację dzięki czemu dopasuje się do każdej nakrętki.
  • Klucze typu żabka - prosty w budowie klucz bardzo uniwersalny, który umożliwia odkręcenie bardzo opornych śrub przy użyciu niewielkiej siły.

Inne przydatne rodzaje kluczy - klucz angielski, francuski, szwedzki, klucz nastawny hakowy oraz z grzechotką.

Podsumowanie

Klucze hydrauliczne i montażowe to bardzo przydatne narzędzia, które swoją uniwersalnością dają wysoką pozycję popularności w kategorii narzędzia ręczne. Dodatkowo, dzięki wytrzymałej konstrukcji mogą nam służyć przez wiele lat pracy. Dlatego, warto na samym początku podczas poszukiwań zwrócić uwagę na opinię, markę producenta oraz jakość materiałów takich jak stal, czy poziom konfiguracji i regulacji danego klucza.

W MB Meganarzędzia znajdą Państwo szeroki wybór kluczy hydraulicznych (sprawdź tutaj) w korzystnej cenie. Serdecznie zapraszamy