• Kategorie
  • Parametry
  • KLUCZE DO KÓŁ

Wymiana koła to jedna z tych czynności obsługowych pojazdu, która nie licząc zmian z opon zimowych na letnie i odwrotnie, jest czynnością awaryjną i przydarza się wtedy, kiedy się tego w ogóle nie spodziewamy. Klucze będące na wyposażeniu fabrycznym bardzo często dodawane są tam tylko dla ozdoby i wystarczy delikatnie zapieczona śruba, by w razie awarii stać się kompletnie bezradnymi.

Z tego też powodu wyselekcjonowaliśmy klucze do kół najlepsze w swoich półkach cenowych i do różnorodnych zastosowań. Podstawowe produkty powinny znaleźć się w każdym bagażniku Państwa pojazdu. Klucz teleskopowy w razie potrzeby pozwala znacznie zwiększyć siłę wywieraną na śruby lub nakrętki zależnie od typu mocowania koła do pojazdu.

Dlatego też nie tylko profesjonalne warsztaty wulkanizacyjne wykorzystują klucze do kół z naszej oferty. Dla zastosowań znacznie bardziej wymagających natomiast znajdziecie tutaj Państwo klucze z przekładnią, które pomogą uporać się ze znacznie trudniejszymi do pokonania śrubami. Jest to produkt przeznaczony zarówno do warsztatów, jak i osób użytkujących pojazdy użytkowe i miłośników jazdy terenowej. Nie można też zapomnieć o fakcie, że kluczami nie tylko odkręca się koła, ale również i je dokręca.

W tym przypadku również ważny jest klucz. Nieodpowiednio przymocowane koło może rodzić poważne problemy w momencie, kiedy to dojdzie do konieczności wykonania niespodziewanego manewru przy dużej prędkości lub przy kontakcie z dziurą w jezdni. W tym przypadku poleganie na kole przykręconym fabrycznym kluczem okazuje się co najmniej nierozsądne.