• Kategorie
  • Parametry
  • siekiery

Siekiera do cięcia drewna 

Wśród ręcznych narzędzi ogrodniczych ważne miejsce zajmuje siekiera. Za pomocą porządnej siekiery sprawie i w bezpiecznych warunkach wykonamy takie prace, jak rozłupywanie drewna na opał, wycinka drzew i krzewów czy łupanie gałęzi. Wyróżnić możemy siekiery uniwersalne, siekiery ciesielskie, siekiery tarnowskie, siekiery obosieczne i toporki.

Ostrze z twardej stali, powłoka antywstrząsowa, porządny trzonek siekiery to gwarancja bezpiecznej i sprawnie wykonanej pracy. 

Jak zbudowana jest siekiera?

W budowie każdej siekiery wyróżnić możemy trzonek i głowicę. Ergonomiczny uchwyt jest bardzo ważny ‒ dzięki niemu siekiera będzie dobrze leżała w dłoniach i nie wyślizgnie się podczas wykonywanych prac. Trzonek siekiery najczęściej  wykonany jest z drewna lub z włókna szklanego.

Głowica najczęściej wykonana jest ze stali nierdzewnej, może być obustronnie zaostrzona lub zakończona obuchem. Kształt głowicy uzależniony jest od rodzaju prac, do których jest przeznaczona. Podpowiemy też, że warto wyposażyć się w akcesoria do siekier, na przykład ostrzałki, kliny i trzonki. 

Szukasz siekiery w dobrej cenie? Znajdziesz ją poniżej, udanych zakupów !